Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka w naszej szkole 😉

W piątek 7 października w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. Na przywitanie jesieni zorganizowany został przez Dyrektora szkoły oraz radę Rodziców kiermasz oraz piknik pod hasłem ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

Przed południem w holu szkoły pojawiło się stoisko z pysznościami. Czego tam nie było? I placki ziemniaczane, zupa dyniowa, kartoflanka, babka ziemniaczana, sałatki z ziemniakiem w roli głównej oraz cieszące się największym zainteresowaniem kolorowe galaretki, babeczki, rogaliki, muffinki i pyszne ciasta. Przez cały czas trwania kiermaszu kłębiły się wokół niego tłumy dzieci, które potem z uśmiechem na ustach pałaszowały zakupione za przysłowiową złotówkę przysmaki. Dochód uzyskany z kiermaszu to kwota 1143 zł!

W drugiej popołudniowej części imprezy uczniowie, rodzice, nauczyciele i społeczność lokalna bawili się wspólnie piekąc kiełbaski na ognisku. Podczas pikniku można też było zobaczyć Janka Butryma, który zaprezentował swoje umiejętności żużlowe oraz profesjonalny strój żużlowca. Każde z dzieci mogło zaliczyć przejażdżkę motocyklem oraz sprawdzić swój refleks. Ponadto odwiedziły nas alpaki Elvis i Eddy, które można było nie tylko pogłaskać, nakarmić pyszną marchewką, ale także przytulić, pogłaskać i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Nie lada atrakcją dla dzieci była też możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego, sprzętu używanego przez strażaków z OSP Janczewo oraz wejście do kabiny auta. Do tej atrakcji ustawiła się długa kolejka , zwłaszcza tych najmłodszych dzieci.

Na zakończenie pikniku wystąpiła grupa HOMRA FIRESHOW, która zaprezentowała teatr ognia. Z okrzyków radości wydobywających się z obserwującego tłumu naszych uczniów (ale też i rodziców), można byłoby wysnuć wniosek, że pokaz bardzo się dzieciom podobał 😉. Zdjęciom z członkami grupy ogniowej oraz autografom od artystów nie było końca!