Dni Akceptacji 2023

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=243307884785028&id=100073174532143

W dniach 21 marca – 4 kwietnia wspólnie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym organizujemy projekt  „Dni Akceptacji”, w czasie których dajemy uczniom możliwość poznania i spróbowania zrozumieć, jak wygląda życie osób z niepełnosprawnością – ich codzienność, potrzeby, problemy, przyjaźnie, zaakcentować nasze pozytywne postawy i przede wszystkim spędzić wspólnie czas. W ciągu 2 tygodni trwania Dni Akceptacji niemal każdego dnia, w obu szkołach organizowane były specjalne lekcje, spotkania, będą seanse filmowe i  okazja do wzajemnych  odwiedzin w ramach dnia integracji. W ramach zaplanowanych spotkań już w dniu 24 marca mieliśmy przyjemność goszczenia w naszej szkole utytułowanych Paraolimpijczyków, którzy reprezentowali nasz kraj i region na najważniejszych światowych i europejskich imprezach sportowych. Gośćmi naszymi byli: Łukasz Mamczarz – skoczek wzwyż, m.in. brązowy medalista Paraolimpiady w Londynie w 2012 roku oraz zdobywca 5 miejsca na Paraolimpiadzie w Tokio w 2020 r.,d dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata i dwukrotny mistrz Europy; Michał Głąb – kulomiot i dyskobol; brązowy medalista mistrzostw świata, wicemistrz Europy, na Paraolimpiadzie w Tokio zajął 6 miejsce; Oktawian Śniewski – ampfutbolista, od półtora roku gra w klubie Warta Poznań. Panom towarzyszył trener, pan Dariusz Niemczyn, który przybliżył dyscypliny sportu uprawiane przez swoich podopiecznych oraz wskazał na trudności, jakie muszą pokonać w życiu sportowym i prywatnym. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z czego skwapliwie skorzystali. A 27 marca kolejne spotkanie. Gościem był pan Bogusław Nowak, indywidualny mistrz Polski na żużlu, wielokrotny mistrz Polski par klubowych, wicemistrz drużynowych mistrzostw świata i wiele innych. Pan Bogusław opowiedział uczniom o swojej karierze zawodniczej i trenerskiej, dał dowód, że wózek inwalidzki nie musi być hamulcem w osiąganiu sukcesów, czego dowodem są utytułowani zawodnicy, a także  o początkach miniżużla w Wawrowie oraz dał uczniom wiele wskazówek do poszukiwania drogi życiowej. Spotkanie z panem Bogusławem Nowakiem uatrakcyjnił młodszy kolega z klasy Ia, Jan Butrym, który z pomocą swojego taty zaprezentował motory, na których jeździ i zdobywa pierwsze laury oraz liczne trofea. Na zakończenie bardzo wielu uczniów otrzymało autografy od pana Bogusława Nowaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *